Program warsztatów dla pacjentów

piątek 23 listopada 2018

 

1. „Nightscout? My nie czekamy - zapoznaj się z nami, jesteśmy na całym świecie”organizowane przez przedstawicieli Nightscout Polska – Szymon Czapla

Nightscout to projekt, który umożliwia zdalny dostęp w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona, tabletu, zegarka typu SmartWatch do wskazań glikemii z systemów: FreeStyle Libre, Medtronic Minimed 640G, Paradigm VEO, Paradigm 722, Dexcom G4, Dexcom G5. Projekt stworzony pierwotnie przez rodziców celem nadzoru nad dziećmi chorymi na cukrzycę typu 1 jest wykorzystywany również przez samych chorych na cukrzycę z powodu dużych zalet użytkowania. Dzięki systemowi Nightscout dzieci pozostają pod nadzorem, mimo że rodziców nie ma w pobliżu. Można szybciej przewidywać niebezpieczne stany glikemii, co daje poczucie spokoju w tej nierównej walce.

Warsztaty i prezentacja Nihgtscout odbywać się będzie w Strefie nowych technologii dla diabetologii.

Na wszystkie warsztaty obowiązuje rejestracja w zakładce "Rejestracja dla pacjentów"

2. „Countour Diabetes – cukrzyca pod mobilną kontrolą – więcej możliwości niż ograniczeń”organizowane przez firmę Ascensia Diabetes Care – Waldemar Monczakowski, Ewa Targońska - Piekutowska (Ascensia)

Dialog z zespołem terapeutycznym w poszukiwaniu metod poprawy wyrównania glikemicznego chorych na cukrzycę z wykorzystaniem aplikacji Contour Diabetes. W ramach warsztatu przestawione będą rozwiązania pozwalające na szybką analizę glikemii uzyskiwanych przez chorych oraz formy aktywizacji chorych do podejmowania efektywnych działań prozdrowotnych.

3. „Glikemia w smartfonie - jak aplikacja Gensucare ułatwia kontrolę cukrzycy”organizowane przez firmę Bioton – piel. lic. Danuta Bukowska, Monika Kurpińska (Bioton)

4. „Ogarnij cukrzycę z mySugr. Aplikacja inna niż wszystkie”organizowane przez firmę Roche – Agnieszka Rydzewska (Roche)

5. "Carelink Personal - bądź partnerem zespołu diabetologicznego" – warsztaty organizowane przez firmę Medtronic – Ewelina Lipczyńska (Medtronic)

Oprogramowanie CareLink™ przeznaczone jest dla członków zespołów diabetologicznych oraz dla użytkowników pomp insulinowych oraz systemów CGM firmy Medtronic.
Korzystanie z oprogramowania pomaga podejmować decyzje terapeutyczne i zwiększa zaangażowanie pacjenta w przebieg leczenia. W jednym miejscu mamy dostęp do danych z urządzeń medycznych pacjenta oraz informacji na temat jego stylu życia. Angażując pacjenta w analizę danych, zwiększamy jego motywację do samokontroli cukrzycy, a także zyskujemy prawdziwego partnera w terapii.
Celem warsztatów jest pokazanie, w jaki sposób wykorzystywać funkcjonalność programu, by:
- optymalizować czas każdej wizyty poprzez skrócenie czasu poświęcanego na kwestie techniczne,
- mieć więcej czasu na interpretację danych i wspólne omawianie rozwiązań z pacjentami,
- zwiększyć efektywność prowadzonej praktyki lekarskiej.

Przejdź do rejestracji na Warsztaty dla pacjentów