Warsztaty dla zespołów diabetologicznych

piątek 23 listopada 2018

1. „Nightscout? My nie czekamy - zapoznaj się z nami, jesteśmy na całym świecie” organizowane przez przedstawicieli Nightscout Polska – Szymon Czapla

Nightscout to projekt, który umożliwia zdalny dostęp w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona, tabletu, zegarka typu SmartWatch do wskazań glikemii z systemów: FreeStyle Libre, Medtronic Minimed 640G, Paradigm VEO, Paradigm 722, Dexcom G4, Dexcom G5. Projekt stworzony pierwotnie przez rodziców celem nadzoru nad dziećmi chorymi na cukrzycę typu 1 jest wykorzystywany również przez samych chorych na cukrzycę z powodu dużych zalet użytkowania. Dzięki systemowi Nightscout dzieci pozostają pod nadzorem, mimo że rodziców nie ma w pobliżu. Można szybciej przewidywać niebezpieczne stany glikemii, co daje poczucie spokoju w tej nierównej walce.

Warsztaty i prezentacja Nightscout (bez zapisów) odbywać się będzie w Strefie nowych technologii dla diabetologii

Na pozostałe warsztaty wymienione poniżej obowiązuje rejestracja w zakładce "Rejestracja dla członków zespołów diabetologicznych"

2. „Aplikacja Gensucare - nowoczesne rozwiązania w kontroli glikemii” organizowane przez firmę Bioton – Dr n. med. Anna Duda-Sobczak, Monika Kurpińska (Bioton)

3. „Countour Diabetes – cukrzyca pod mobilną kontrolą – więcej możliwości niż ograniczeń ” – organizowane przez firmę Ascensia Diabetes Care – Dr n. med. Dorota Pisarczyk-Wiza, Waldemar Monczakowski, Ewa Targońska - Piekutowska (Ascensia)

Dialog z zespołem terapeutycznym w poszukiwaniu metod poprawy wyrównania glikemicznego chorych na cukrzycę z wykorzystaniem aplikacji Contour Diabetes. W ramach warsztatu przestawione będą rozwiązania pozwalające na szybką analizę glikemii uzyskiwanych przez chorych oraz formy aktywizacji chorych do podejmowania efektywnych działań prozdrowotnych.

4. „Mylife Ypsopump - co wyróżnia nową pompę insulinową?”organizowane przez firmę Ypsomed – Mgr piel. Monika Pietrzak, Maciej Rzyski (Ypsomed)

5. „Jak pacjent może pomóc lekarzowi w interpretacji raportu z pompy insulinowej? Od CareLink Personal do CareLink Professional"organizowane przez firmę Medtronic – Dr n. med. Elektra Szymańska-Garbacz, Dr n. med. Ewelina Lipczyńska (Medtronic)

Oprogramowanie CareLink™ przeznaczone jest dla członków zespołów diabetologicznych oraz dla użytkowników pomp insulinowych oraz systemów CGM firmy Medtronic.
Korzystanie z oprogramowania pomaga podejmować decyzje terapeutyczne i zwiększa zaangażowanie pacjenta w przebieg leczenia. W jednym miejscu mamy dostęp do danych z urządzeń medycznych pacjenta oraz informacji na temat jego stylu życia. Angażując pacjenta w analizę danych, zwiększamy jego motywację do samokontroli cukrzycy, a także zyskujemy prawdziwego partnera w terapii.
Celem warsztatów jest pokazanie, w jaki sposób wykorzystywać funkcjonalność programu, by:
- optymalizować czas każdej wizyty poprzez skrócenie czasu poświęcanego na kwestie techniczne,
- mieć więcej czasu na interpretację danych i wspólne omawianie rozwiązań z pacjentami,
- zwiększyć efektywność prowadzonej praktyki lekarskiej.

6. „Pierwszy krok do półrocznego ciągłego monitorowania glikemii: praktyczny warsztat z implantacji długoterminowego sensora Eversense XL”organizowane przez firmę Roche – Dr n. med. Bogumił Wolnik, Jakub Chwiećko (Roche)

7. „Lepsze wyrównanie = krótsza wizyta: jak aplikacja mobilna MySugr zachęca pacjentów do osiągania wyników” organizowane przez firmę Roche – Dr n. med. Bartłomiej Matejko, Michał Burdziński (Roche)

Przejdź do rejestracji na Konferencję i warsztaty dla zespołów diabetologicznych